Vítejte na stránkách LoneWorker.cz

Tento web je zaměřen na jeden z produktů vyvíjených v TTC TELSYS, a.s. LoneWorker je součástí aplikace TouchGuard, kterou využívají bezpečnostní agentury a facility společnosti v 8 zemích Evropy.

Pro koho je systém určen?

V místech a profesích, kde je zvýšené riziko úrazu a kde jsou pracovníci většinou osamoceni, je vhodné (někdy i nutné) využít systém, který monitoruje pohyb takových pracovníků. Nejedná se primárně o tradiční GPS lokalizaci (i když to lze také nastavit), ale spíše o monitoring polohy pracovníka. Pracovník je vybaven (odolným) telefonem, který je schopen automaticky rozpoznat, že něco není v pořádku.

Jak to funguje?

Pro detekování stavů osoby je potřeba pouze chytrý telefon s operačním systémem Android. Aplikace funguje téměř na všech běžných typech telefonů. Doporučujeme však použití přístrojů s kvalitním akcelerometrem (obvykle přístroje ze střední a vyšší třídy) nebo odolné telefony. Díky chytrému telefonu víme o jeho nositeli spoustu informací. Zda se pohybuje, v jaké poloze se nechází, kde se nachází a podobně. Tyto údaje se průběžně zpracovávají a vyhodnocují. Pokud je detekována neočekávaná situace, telefon pošle zprávu na centrální dispečink, kde se událost dále zpracovává (vyrozumění kompetentních osob, svolání záchranného týmu apod.)

Detekce stavů

Pro zjištění, v jaké fázi se pracovník nachází používáme detekování několika způsoby, kde každý z nich představuje jiný způsob události.

 Nečinnost

Pokud je systém ve stavu „aktivní“ a přístroj se nebude pohybovat (chůze apod.), dojde po stanovené době k vyhlášení poplachu pro nečinnost

Pád člověka

V případě pádu osoby z výšky 2 metrů (a více) dojde díky detekci pomocí akcelerometru k vyhlášení poplachu

 Poloha osoby

V případě ztráty vědomí nebo zranění monitorované osoby detekuje telefon změnu polohy. Parametry detekce jsou nastavitelné.

Monitoring tepu

Doplněním příslušenství o náramek, který průběžně monitoruje srdeční tep lze zvýšit bezpečí pracovníků. Náramek lze využít i jako panikové tlačítko.

Lokalizace

V zásadě ji dělíme na indoor (unitř budov) a outdoor (venku). Pro každé prostředí se využívá zcela odlišná technologie.

Vnější lokalizace (GPS)

Vně budov se využívá GPS lokalizace, díky které se dá na otevřeném prostranství určit poloha s přesností na jednotky metrů

Lokalizace uvnitř budov

Je podstatně složitější, ale neméně důležité, určit polohu osoby uvnitř budovy. Pro to lze využít vysílače, které se rozmístí po budově a díky kterým lze určit polohu osoby (telefonu) s přesností na místnost, podlaží nebo sekci. Záleží na hustotě pokrytí signálu z vysílačů. Ty jsou napájeny bateriemi s životností několika let. Jedná se tedy o poměrně mobilní technologii, kterou je možné přenést dle potřeby jinam.

Komunikace

Datové přenosy

Jako hlavní komunikační kanál slouží datové zprávy, které zasílá aplikace na centrální server. Tam se dále zpracovávají dispečery, kteří nastalou situaci řeší.

Push to talk

Komunikační služba, která nahrazuje vysílačky. Komunikace probíhá přes datový kanál a nabízí obdobné funkce, jako vysílačky (skupinové hovory apod.) ale pomocí mobilního telefonu.

Hlas a SMS

V případě nedostupnosti datového kanálu se využívá hlasových služeb a SMS jako záložních komunikačních kanálů.

Doporučená zařízení

Jak je uvedeno výše, použít lze téměř jakýkoliv telefon s operačním systémem Android. Doporučujeme ale použít takový, který disponuje kvalitním akcelerometrem a GPS přijímačem. Tím je zaručena vyšší spolehlivost systému a nižší počet planých poplachů. Protože se jedná o kritickou aplikaci, doporučujeme využít některé z odolných zařízení v našem portfoilu.

  • Voděodolný při ponoření do hloubky max. 2m po dobu max. 30 minut
  • Prachotěsný a chráněn proti prostupu mikročástic dovnitř telefonu.
  • Provozní rozsah teplot od -20 °C do 60 °C
  • Výkonná LED svítilna, zvýšený výkon hlasitého reproduktoru
  • MIL-STD 810G – speciální ochrana proti pádu, vibracím, vlhkosti, tlaku vzduchu a kolísání teplot
  • GPS přijímač, funkce lokalizace, akcelerometr

Kdo jsme? / O nás

Společnost TTC TELSYS, a.s. je nezávislý výrobce a poskytovatel ICT služeb s vysokou dostupností. Provozujeme Online pochůzkový systém, který využívají bezpečnostní agentury v 8 zemích Evropy. Dále pak svolávací systém, který ml. používají záchranné složky v ČR.

Jako první v ČR jsme pro aplikace tohoto typu začali využívat technologii NFC, která je důvěryhodnější než obdobné systémy používající čárové kódy. Průběžně se věnujeme vývoji dalších funkcí a aplikací založených na inovativních technologiích jako je např nově spuštěná síť pro IoT (Internet věcí).

Další divize společnosti vyvíjí a prodává výtahové rozvaděče, tabla a elektroniku pro výtahy. Více informací zde

Kontakty

Obchodní oddělení
Tel: +420 234 052 212

Pavel Novák, Produktový manažer
Mobil: +420 724 600 662
Email: novak@ttc.cz

Technická podpora, Po – Pá 9 – 16 hod
Email: podpora@simphony.cz

TTC TELSYS, a.s.
Sídlo: Úvalská 1222/32
100 00 Praha 10

Provozovna: Třebohostická 987/5
100 00 Praha 10

Web: www.ttc-telsys.cz

Kontaktní formulář

3 + 7 =

Třebohostická 987/5, Praha 10